چگونه استعدادهای درونی و نقاط قوت خود را بشناسیم؟

چگونه استعدادهای درونی و نقاط قوت خود را بشناسیم؟

استعدادهای درونی خود را بشناسید و از نقاط قوت تان استفاده کنید:

آیا میتوانید زمینه های برتری خودتان را تشخیص دهید؟ آیا میدانید چگونه باید آنها را توسعه دهید تا به حداکثر موفقیت در کسب و کار خود برسید؟ در این مطلب می آموزید که چگونه استعدادهای درونی و نقاط قوت خودتان را تشخیص و پرورش دهید. نقاط قوت شخصی میتواند سهم بزرگ و بسزایی را در موفقیت شما داشته باشد تا به نتایج عالی برسید.

هر یک از شما خواننده های عزیز از توانایی ها و استعدادهای درونی و منحصر به فردی برخوردار هستید. اگر متعهد به احاطه پیدا کردن روی زندگی خودتان هستید و اگر میخواهید رویاهای دیرینه خود را محقق کنید باید از این استعدادها و قابلیت های خود استفاده کنید و با تمام وجود نقاط قوت خود را پرورش دهید. به کمک این پنج علامت میتوانید به درست بودن یا نبودن حرکت خود در زمینه استعدادها و نقاط قوت خودتان پی ببرید:

1- در آن فعالیت در سطح عالی قرار دارید و علمکردتان موفق و فوق العاده است.
2- از کاری که در حال انجامش هستید لذت میبرید و آن را به عنوان یک کار خوشایند تلقی میکنید.
3-کاری که در آن ترغیب میشوید و انرژی بیشتری میگیرید. البته امکان دارد ابتدا خسته شوید اما بعد از مدتی انرژی مضاعفی از کارتان میگیرید و فعالیت ادامه میدهید.
4- انرژی و فعالیت تان به صورت مسری عمل میکند و حتی به اطرافیانتان نیرو و انرژی فعالیت میدهید.
5- انگیزه ای در ذهن شما ایجاد میشود که همیشه به فعالیت این توانمندی و استعداد خودتان ادامه بدهید. سعی میکنید به مهارت خودتان در این زمینه بیفزایید و به سطح عالی برسید.

با توجه به استعدادهایتان از روش افراد موفق پیروی کنید:

اگر با افرادی برخورد دارید که در بسیاری از زمینه ها موفق هستند، رابطه برقرار کنید و از روش آنان تبعیت کنید.. البته به یاد داشته باشید شما با توجه به استعدادهای درونی تان و پیشرفتی که به انها میدهید میتوانید به موفقیت نزدیک شوید. شما زمانی احساس موفقیت خواهید داشت که بین موفقیت های درونی و بیرونی تان توازن وجود داشته باشد..

از استعدادها و قابلیت های تان استفاده کنید چرا که جنگل ها مکان ساکت و نابهنجاری خواهند بود زمانیکه هیچ پرنده ای در آن نغمه سرایی نکند. هنری ون دایک.

سوالات کاربردی برای شناخت و پرورش استعدادهای درونی:

برای اینکه بتوانید برای شناخت و پرورش استعدادها و نقاط قوت خودتان بهتر جهت گیری و حرکت کنید به سولات زیر پاسخ های واضح و شفاف بدهید. بهتر است پاسخ هایتان را مکتوب کنید:

1-کدام بخش از فعالیت های تجاری و حرفه ای شما بیشترین شادی را در شما بروز میدهد؟

2- در کدام بخش از فعالیت های شغلی تجاری خود احساس میکنید شور و اشتیاق زیادی برای پیشرفت دارید؟

3- برای اینکه بتوانید در سه تا پنج سال آینده به موفقیت های حرفه ای چشمگیری برسید کدام یک از استعدادهای درونی و قابلیت های بالقوه خودتان را باید شکوفا کنید؟

برگرفته از اسرار موفقیت تجاری و شغلی ، برایان تریسی.

بیشتر بخوانید:

برای چه کاری ساخته شده اید؟

2018-04-28T14:02:42+00:00

نظر خود را عنوان کنید

[…] چگونه استعدادهای درونی و نقاط قوت خود را بشناسیم؟ […]