افراد ثروتمند چه کارهایی انجام میدهند؟ عادت های ثروت ساز!

افراد ثروتمند چه کارهایی انجام میدهند؟ عادت های ثروت ساز!

چرا بعضی افراد ثروتمند تر و موفق تر هستند؟

دوست من تا حالا فکر کردی چرا بعضی افراد ثروتمند تر، موفق تر و شادتر هستند؟ آیا فکر میکنی اونا باهوش ترن؟ یا بیشتر و سخت تر کار میکنند؟ یا در شرایط بهتری هستند؟ واقعا فکر میکنی چرا اونا اینقدر موفق تر و ثروتمندتر هستند؟ در حالیکه خیلیا باهوش بیشتر، شرایط بهتر، محل زندگی بهتر و یا حتی با کار بیشتر به چنین موفقیت هایی نمیرسند؟

ارسطو گفته است: نود و پنج درصد رفتار شما ناشی از عادت های شماست.

افراد ثروتمند چه عادت هایی دارند؟ افراد موفق هر روز چه رفتاری را تکرار میکنند که منجر به قرار گرفتن آنها در بین ۲۰ درصد فرد پردرآمد در جامعه می شود؟

تقریبا همه کارهایی که از لحظه بیدار شدن انجام میدهید از روی عادت است : بنابراین از خودتان بپرسید بهترین عادتی که میتوانید برای ثروتمند و موفق شدن داشته باشید چیست ؟

1-اهداف روزانه خود را بنویسید و مطابق آن عمل کنید.

شب ها هنگام خوابیدن در مورد اهداف روز بعد فکر کنید. لیستی از کلیه اهداف روزانه خودتون تهیه کنید. دفتری تهیه کرده و بطور منظم اهداف روزانه خود را بنویسید. در طول روز به اهداف خود فکر کنید؛ زمانیکه با افراد مختلف صحبت میکنید در مورد اهداف خود فکر کنید. شما قطعا به آنچه اغلب فکر میکنید تبدیل خواهید شد، تو قطعا به اون چیزایی که اغلب فکر میکنی دست پیدا خواهی کرد. بنابراین تمامی افراد ثروتمند و موفق بیشتر اوقات در مورد اهداف خود فکر میکنند. اهدافی که برای خود در طول روز یا در بازه های زمانی مختلف تعیین میکنید باید ویژگی های زیر را داشته باشد :

1-مشخص باشد.

هدف باید به درستی تعریف شده باشد و به ۴ سوال چه زمانی، چه مکانی، چه چیزی و توسط چه کسی پاسخ بدهد.

۲- قابل سنجش باشد.

ویژگیهای هدفی که تعیین کردی چیست؟ و زمان رسیدن به آن هدف را چطور ارزیابی میکنی؟ فرض کن در یک مسابقه فوتبال هیچکس نتیجه آنرا محاسبه نکند؛ این بازی به اندازه تلاش شما برای رسیدن به یک هدف بدون ویژگی های قابل سنجش بی فایده است.

۳- دست یافتنی باشد.

با توجه به محدودیت هایی که با آن روبرو هستی رسیدن به هدف امکانپذیر باشد. به عنوان مثال خواندن یک کتاب در طول هفته ممکن به نظر میرسه ولی تبدیل به یک ورزشکار حرفه ای شدن مسلما امکان ندارد.

۴ -واقع بینانه باشد.

هدفی که طراحی کردی ارزش صرف انرژی را داشته باشد و این هدف با اهداف دیگری که برای خود معین کرده ای هماهنگ باشد. بهتر است به جای ارزیابی یک هدف تمام اهداف را در کنار هم ارزیابی بکنی. مثلا اهداف کاری با نقش شما در خانواده در تضاد نیستند.

۵-زمان بندی شده باشد.

برای هدف محدودیت زمانی تعیین کنید. برای همه ما پیش آمده که هدفی را مشخص کرده و آنرا شروع نشده، بی نتیجه رها کرده باشیم. بنابراینن برای کارهای خود زمان مشخص کنید و سعی کنید به این محدودیت ها پایبند باشید.

هدفگذاری هوشمندانه نه تنها در فعالیت های روزانه بلکه در انجام پروژه های کاری هم به عنوان کارآمدترین روش هدفگذاری شناخته میشود. بنابراین به جای وعده های الکی کاغذ را بردار و برای خود اهدافی مناسب طراحی کن.

2- به نتایجی که بدست میاری اهمیت بده.

همیشه به این فکر کنید که چه کاری میتوانید انجام دهید که منجر به بدست آوردن بهترین و مهم ترین نتیجه بشود. افراد ثروتمند لیستی از کارهایی که باید انجام بدهند تهیه میکنند و قبل از اینکه مشغول کار شوند مهم ترین کارهای آن لیست را مشخص می کنند. یکی از راه های تبدیل شدن به چنین شخصی اینه که زمانیکه لیست کارهای روزانت را تهیه کردی از خودت بپرسی اگر تنها فرصت انجام یک کار را داشته باشم چه کاری را انجام خواهم داد و دور آن کار دایره ای کشیده و آنرا بلافاصله انجام بدهی. سپس خودت را مقید کن تا اون کار و بدون توقف تا پایان انجام بدی.

3- با دیگر انسان ها رابطه خوبی داشته باشید.

آگاه باشید که کلیه دستاوردهای شما، در زندگی با کمک، حمایت و همکاری دیگر افراد است. بنابراین همیشه از خودت بپرس؛ دیگران ممکن است از من چه چیزی بخوان؟ چگونه میتونم به دیگران کمک کنم تا آنها نیز به من کمک کنند؟ اگر در زمینه فروش مشغول به کار هستید باید بدانید که فروشنده ها همواره در حال فکر کردن به مشتری های خودشان هستند. آنها به این فکر میکنند که مشتری های آنها چه کسانی هستند، چه چیزی میخواهند، چگونه میتوانند بیشترین کمک را به آنها بکنند؟ افراد ثروتمند در روابط خود تمرکز زیادی بر مهم ترین اشخاص دنیای خودشان دارند؛ هم در زمینه کاری و هم شخصی ..

بیشتر بخوانید:

ویژگی هایی که از شما یک فرد موفق میسازد..

2018-04-28T15:24:37+00:00

نظر خود را عنوان کنید

[…] عادت های ثروت ساز! […]

[…] عادت های ثروت ساز! […]

Amn

دقیقا این عادت های روزمره افراده که آینده و سطح پیشرفت اونا چه مادی و چه معنوی رو مشخص میکنه. یجا خوندم: عادت های خوب به سختی به وجود میان اما زندگی با وجود آنها راحت تره.. افراد ثروتمند هم بیشترشون ادمایی هستن که عادت های ثروت سازی دارن.. مثه سحرخیزی. مثه روابط با آدمای درست..مثه ریسک کردن..