بازاریابی ویدئویی معجزه فروش را در کسب و کار شما رقم میزند!

بازاریابی ویدئویی معجزه فروش را در کسب و کار شما رقم میزند!

بازاریابی ویدئویی را جدی بگیرید:

استفاده از ویدئو کلیپ های کوتاه قدرتی فوق العاده در بازاریابی دارد. البته در بازاریابی ویدئویی فقط درباره کلیپ های کوتاه پیام های بازرگانی تلویزیونی صحبت نمیکنیم. بلکه درباره ویدئوهایی صحبت میکنیم که با هزینه خیلی کمتری بسازیم و انتشار دهیم. کلیپ های تبلیغاتی سرگرم کننده هستند و بیننده را نسبت به یک متن دیرتر خسته میکنند. همچنین به راحتی قابل انتشار هستند و با داشتن یک پیج اینستاگرامی هم میتوانید بدون هزینه تبلیغات خود را در معرض دید افراد قرار دهید.

امروزه میزان جستجوهای گوگلی برای ویدئو کلیپ ها افزایش یافته است. و گفته میشود سایت هایی که دارای کلیپ های ویدئویی هستند تا 40% بیشتر از سایر سایت ها بازدید میگیرند. پس از ساخت کلیپ ها در سئوی سایت خود نیز میتوانید کمک بگیرید و اگر کسب و کار آنلاینی داشته باشید به سرعت تاثیر بازاریابی ویدئویی را برفروش محصولات خود خواهید دید..

چگونه بازاریابی ویدیویی را آغاز کنیم؟

برای ساخت ویدیو از قبل متنی را روی کاغذ بنویسید. سعی کنید متنتان به زبان خودمانی و عامیانه نزدیک باشد. نباید طوری حرف بزنید که مشتری حس کند از سر اجبار این کار را میکنید. البته سعی کنید پرستیژ حرفه ای خود را نیز حفظ کنید. بهتر است ابتدا متن را با صدای خودتان بخوانید و ضبط کنید.. وقتی از لحن و بیان کلماتتان مطمئن شدید میتوانید ضبط حرفه ای را انجام دهید.

برای شروع میتوانید تصاویری درنظر بگیرید و صدای خودتان را روی تصاویر قرار دهید. نگران نباشید برای شروع کار نیازی به مهارت بالای تدوین و مونتاژ ندارید. با نرم افزارهایی ساده هم میتوانید یک کلیپ کوتاه برای خودتان تهیه کنید. ازجمله نرم افزارهایی که برای شروع کار مناسب اند:
camtasia studioبرای کامپیوتر و برای گوشی موبایل magisto video editor & maker

چه نوع ویدئوهایی بسازیم؟

از پرفروش ترین محصول یا خدماتتان شروع کنید. مشخصات فنی و ویژگی ها را بگویید اما بخش بیشتری از فیلم را به معرفی مزایای محصول اختصاص دهید. درحقیقت مزایا و منافع بیشتر با احساسات درگیر هستند و علاقه خرید را در مشتریان افزایش میدهند. درحین صحبت کردن میتوانید از محصولتان فیلم بگیرید یا تصاویر حرفه ای از محصولتان را روی صدا تدوین کنید. حتی اگر امکانش وجود دارد محصول را امتحان کنید تا مشتری اعتماد بیشتری پیدا کند.

اگر محصول فیزیکی ندارید و خدمتی را ارائه میکنید سعی کنید از تصاویر و نمودارها استفاده کنید. چون بصری سازی نتایج و منافع خدمتتان تاثیر زیادی در متقاعد شدن افراد دارد.

استفاده از آموزش های کاربردی در بازاریابی ویدئویی:

ویدئو های آموزشی کاربردی خیلی مورد استقبال قرار میگیرند و بیشتر از بقیه مورد اشتراک گذاشته میشوند. پس در بازایابی ویدئویی باید مطالب مفید و کاربردی برای مشتریان خود بسازید، توجه کنید که این آموزش ها باید مرتبط با محصول یا خدمت شما باشند. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه لوازم آرایشی داشته باشید میتوانید ویدیوهایی راجع به نحوه صحیح استفاده از این محصولات را با استفاده از برندهایی که خودتان در فروشگاه دارید به نمایش بگذارید.. اگر خدمتی را میفروشید درمورد مراحل پیشرفت کار صحبت کنید و اطلاعات تخصصی بدهید تا افراد بدانند که در چه شرایطی باید محصول شمارا انتخاب کنند.
در بازاریابی ویدئویی باید یادتان باشد مشتریان به دنبال اطلاعات سریع و کاربردی هستند که بهترین راه برای دستیابی به آنها دیدن ویدئوهای خوب است. استفاده از ویدیوهای آموزشی در بازاریابی، مشتریان را در ارتباط با شما نگه میدارد. و باعث میشود افرادی هم که محصولی از شما خریداری کرده اند با به اشتراک گذاشتن آن ویدئو به دوستانشان نشان دهند چه محصولی خریده اند. درواقع این کار نوعی اعتبار به محصول شما میبخشد..

برای فروش بیشتر آماده اید؟!

یک محصول یا خدمات خاص را مورد هدف قرار دهید. و چند ویدئو درباره ی آن بسازید. و درآخرین ویدئو یک پیشنهاد خوب با مدت محدود بدهید. میتوانید از عامل ترس یا امید استفاده کنید. به عنوان مثال اگر یک محصول آرایشی را تبلیغ میکنید میتوانید از عوارض استفاده محصولات غیرمعتبر تصاویری تهیه کنید و در نهایت به این برسید که محصول شما باکیفیت و معتبر است.

توجه داشته باشید نباید ویدئوی شما طولانی شود. افراد معمولا کلیپ های بیشتر از 5 دقیقه را دنبال نمیکنند. در بازاریابی ویدئویی جذابیت کلیپ اهمیت ویژه ای دارد. سعی کنید جذاب صحبت کنید. از لحن یکنواخت بپرهیزید. پیش از شروع هر کاری، ابتدا عنوان فیلم هایی را که میخواهید بسازید مشخص کرده و حداقل 20 عنوان را یادداشت کنید و سپس ویدئوهایتان را بسازید. چرا که با ساخت یا 3 ویدیو نتیجه ای نمیگیرید..

بنابراین اگر قصد دارید برای کسب و کارتان آینده موفق و پررونقی را تصور کنید، همین حالا باید دست به کار شوید و برای ساخت ویدئوهای جالب و کاربردی اقدام کنید. موفق باشید!

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی گای لالیبرت کارآفرین موفق، دلقکی که میلیاردر شد!

2018-04-28T14:13:18+00:00

نظر خود را عنوان کنید