تکنیک های بازاریابی تلفنی ، 10 تکنیک برای فروش تلفنی موفق

تکنیک های بازاریابی تلفنی ، 10 تکنیک برای فروش تلفنی موفق

باید ها و نباید های فروش و بازاریابی تلفنی از زبان برایان تریسی:

حتما این سخن قدیمی را شنیده اید که: «هرگز شانس دومی برای تأثیری که اولین بار روی فرد میگذارید، به دست نمی آورید.» تأثير اول اغلب نه رو در رو، بلکه در یک تماس تلفنی ایجاد می شود. در واقع بسیاری از کارشناسان فروش و بازاریاب های تلفنی هرگز با مشتری خود رودررو ملاقات نمیکنند؛ آنها فقط از طریق فروش و بازاریابی تلفنی تجارت میکنند. آنها به کمک این تکنیک موفق هستند، زیرا شخصیت تلفنی خود را چنان بالا میبرند که با جذبه و متقاعد کننده به نظر می آیند.

سرنخی برای ادامه ارتباط پیدا کنید:

برای این که ببینید یک فرد چطور صحبت میکند و چطور گوش میدهد، به دنبال سرنخ بگردید. شروع یک گفت وگوی تلفنی فرصت بزرگی برای شماست تا ببینید فرد از آن طرف خط چگونه ارتباط برقرار میکند. شما به زودی متوجه خواهید شد که محور گفتگو درباره چیزهایی است که فرد به آنها عقیده دارد، یا درباره احساس او به آن چیزهاست.
کلماتی که افراد هنگام صحبت کردن انتخاب میکنند و حالتی که هنگام صحبت کردن دارند، سرنخ هایی هستند که به ما نشان میدهند در آن لحظه چه چیزی برای آنها مهم است. وقتی با افراد دیگر صحبت میکنید و به صحبت های آنها گوش میدهید، آماده باشید که خود را با شیوه مورد استفاده آنها در برقراری ارتباط هماهنگ کرده و با همان شیوه به آنها پاسخ دهید.

درباره خودتان صحبت نکنید! درباره مشتری صحبت کنید:

اگر میخواهید یک گفتگوی جذاب داشته باشید این نکته را فراموش نکنید: به فکر خودتان نباشید. در خدمت فرد مقابل باشید. وقتی با کسی تلفنی صحبت میکنید طوری گوشی تلفن رفتار کنید که انگار گوش فرد مقابل است! به گرمی و با ملایمت صحبت کنید. با صدای خود آن را نوازش دهید. این کمک خواهد کرد چیزی که میخواهید بگویید صمیمی تر ، با محبت تر و خودمانی تر به نظر برسد.

10 تکنیک موفقیت در فروش و بازاریابی تلفنی:

1- فرد مقابل را تشویق به صحبت کنید.

وقتی نوبت به شما میرسد که صحبت کنید وارد صحبت های یک طرفه نشوید. برعکس سوال بپرسید و به دقت به پاسخ ها بازخورد نشان دهید. یک بازایاب موفق به همان اندازه که صحبت میکند گوش میدهد. خوب گوش دادن یکی از فاکتورهای جذابیت است.

2- واضح، ساده و روراست صحبت کنید.

اگر فرد مقابل زبان معمولی بدون کلمات پیچیده به کار میبرد، شما هم همین کار را باید انجام دهید. به کار بردن کلمات قلنبه سلمبه باعث احساس برتری شما شده و ایجاد مانع میکند. از هرگونه زبانی که فرد مقابل را از دور خارج میکند، دوری کنید.

3- احساسات فرد مقابل را در نظر بگیرید.

در بازاریابی تلفنی یاد میگیرید از صدا و لحن طرف مقابل شرایط روحی او را حدس بزنید. غمگین هستند شما هم به خاطر آنها غمگین باشید؛ اگر خوشحال هستند، شما هم به خاطر آنها خوشحال باشید. اگر سعی میکنید نتیجه یا ایده ای را در اختیار افراد قرار دهید، به خاطر داشته باشید که آنها به چشم دوستی به شما نگاه میکنند که نگران آنهاست..

4- صدای خود را رسا و پرانرژی نگه دارید.

هنگام صحبت تلفنی درجه صدا و سرعت کلمات خود را تغییر دهید. وقتی نظرات مهم تری می دهید سرعت خود را کم کنید؛ نکات محرمانه تر را ملایم تر بگویید. هنگام گفتن جزئیات و اطلاعات کم اهمیت سرعت بگیرید. هیچ چیز خسته کننده تر و ملال آورتر از صدای یکنواخت و کسل کننده نیست. این صدا از قرص خواب آور هم قوی تر است!

5- در هنگام گفت وگوی تلفنی لبخند بزنید.

لبخند میتواند هم شنیده و هم احساس شود. لبخند شکل دهان شما را تغییر میدهد، که بر تن صدایتان تأثیر میگذارد. اگر هنگام فروش و بازاریابی تلفنی لبخند بزنید صدای شما گرم تر و دوستانه تر به نظر خواهد رسید.

6- هنگام دادن اطلاعات اغراق نکنید.

اطلاعاتی به افراد بدهید که نیاز دارند، نه بیشتر. بعضی افراد وقتی اطلاعات زیادی در اختیارشان قرار بگیرد، در تصمیم گیری و نتیجه گیری دچار تردید می شوند. چیزی به آنها نگویید که نمی خواهند یا نیازی به دانستن آن ندارند. هشیار باشید که اشتیاق بیش از حد شما می تواند سطح علاقه آنها را سرریز کند.

7- همیشه اجازه بخواهید.

وقتی افراد دنبال نصيحت نیستند، اما شما میدانید که به آن نیاز دارند، سعی کنید بگویید: «میتوانم پیشنهادی بدهم؟» در فروش و بازاریابی تلفنی باید همیشه باوقار باشید.

8- در برابر عصبانیت و رفتار پرخاشگرانه با ملایمت پاسخ دهید.

اگر با همان رفتار پاسخ دهید، شاید در نبرد احساسی برنده شوید اما مطمئنا جنگ جذبه را خواهید باخت. به خاطر داشته باشید که پاسخ ملایم از به وجود آمدن خشم جلوگیری میکند.

9- تا قبل از قطع کردن تلفن دست از باجذبه بودن برندارید.

مطمئن شوید که هر کلمه، از جمله خداحافظی را با جذبه به زبان می آورید. آیا تا به حال با کسی تلفنی صحبت کرده اید که ناگهان گفت و گو را قطع کند؟ این باعث میشود که با خود بگویید آیا او منظورش را بیان کرد؟!

10- خود را مشاوری برای شنونده بدانید.

سعی کنید مانند بهترین مشاوری مطلع، صبور، مهربان، علاقه مند، خونگرم و حامی باشید. اینکه فقط در یک فروش تلفنی موفق باشید کافی نیست. درست است که شما در حال بازاریابی تلفنی هستید و قصدتان فروش است اما اگر نیاز و خواسته های مشتری را در نظر بگیرید قطعا حس بهتری از انجام شغلتان خواهید داشت. بکوشید واقعا سودمند و صمیمی باشید.

مطالب مرتبط:

چگونه شنونده ی خوبی باشید؟

2018-02-24T14:52:34+00:00

نظر خود را عنوان کنید

[…] تکنیک های بازاریابی تلفنی […]