شناخت موانع جذب پول و ثروت. چرا ما ثروتمند نمیشویم؟!

شناخت موانع جذب پول و ثروت. چرا ما ثروتمند نمیشویم؟!

چرا در جذب پول و ثروت موفق نبوده اید؟

ثروتمند شدن تنها مسئله ی زندگی نیست. ولی یکی از مهم ترین مسائل آن است. تاکید من برای ایجاد میل و رغبت برای جذب پول و ثروت بیشتر ، تنها به این دلیل است که میدانم اغلب شما پول نداشتن و ثروتمند نبودن را در ذهن خود با ناراحتی پیوند زده اید. ما میخواهیم شما به نمونه ای از موفقیت در جنبه ی اجتماعی، فکری، معنوی و البته مادی تبدیل شوید. پس امروزتان را به تفکر درباره ی این هفت سوال بپردازید. این سوالات به شما کمک خواهند کرد بدانید چرا ثروتمند نمیشوید و چرا در جذب پول و ثروت موفق نبوده اید..

1- چه عقایدی درباره پول و ثروت دارید؟

از خود بپرسید چه عقایدی در شما وجود دارد که شما را از جذب پول و ثروت باز میدارد؟ چه باورهایی درباره پول دار شدن دارید که شما را از موفقیت های مالی دور نگه داشته است. چه باورهایی دارید که باعث شده است احساس کنید در زمینه پیشرفت مالی توانایی ندارید؟

برای اینکه دقیقا متوجه این مورد شوید این مطلب را مطالعه کنید: راه های جذب ثروت و رهایی از عقاید منفی درباره پول

2-برای ثروتمند شدن جدی هستید؟

دلیل اینکه برخی پولدار نمیشوند این است که کسب ثروت را برای خود ضرورت نمیدانند. پیشرفت مالی برای آنها الزامی نیست. ازخودتان بپرسید آیا اکنون مبلغ مشخصی پول دارید که فراتر از حد نیازها و ضروریات زندگی تان باشد؟ پولی که بتوانید با آن سرمایه گذاری کنید. اگر اینطور نیست میزان پولی را که برای سرمایه گذاری لازم دارید مشخص کنید و خود را برای تهیه و یا پس انداز آن متعهد بدانید. آغاز هر سود مالی فراوان، یک سرمایه گذاری هرچند کوچک بوده است. باید این کار را انقدر مهم جلوه دهید که حتما انجام شود.

3- چه راهبردی برای کسب ثروت و اهداف مالی تان دارید؟

آیا اصلا  روش و راهبردهایی موثر برای اهداف مالی تان در اختیار دارید؟ اگر پاسختان منفی است همین امروز باید تصمیم بگیرید که در این زمینه شروع به مطالعه و کسب معلومات کنید. با دیگران صحبت کنید، جستجو کنید و به مطالعه درباره آموزش های اولیه حسابداری بپردازید. این مورد بسیار مهم است آن را به تعویق نیندازید..

4- در اجرای برنامه ی مالی خود پیگیر هستید؟

شنیده اید که برخی روش های یک شبه پولدار شدن را تدریس میکنند؟! اغلب این روش ها چیزی جز یک طرح نیست. هر امری که تصور میکنید شما را به هدفتان نزدیک میکند باید هر روز پیگیری کنید. باید اراده و قدرت درونی داشته باشید. برای بالابردن و تقویت قدرت درونی کافی ست روزی چند دقیقه وقت بگذارید و تمرین کنید..

این مطلب میتواند در این زمینه به شما کمک کند:  تسلط برخود ابزار مدیریت فردی..

5- چگونه باید خرج کرد؟

درست خرج کردن یک هنر است! شما برای تعدیل هزینه ها باید فهرستی از خرج های خود تهیه کنید. احساس میکنید ولخرجی کرده اید؟! دور آنهایی که ضروری نبوده اند خط بکشید. در گام اول بررسی کنید چگونه میتوانید از مصرف این مبالغ کم کنید. در گام های بعدی شاید بتوانید مواردی را به کلی حذف کنید..

6- موقعیت مالی فعلی تان چگونه است؟

یک یا دو جمله بنویسید که موقعیت مالی تان را شرح دهد. بوضوح بگویید الان در چه حدی از پول داشتن هستید؟ و آرزو دارید چقدر ثروت را به دست بیاورید؟ برای جذب پول و ثروت باید به ثروت توجه کنید. توجه به مسائل مالی به شما قدرت فعالیت میدهد..

7- به خودتان ایمان دارید؟

این ایمان را در خود پرورش دهید که شما از پس هر بحرانی که ممکن است در مسیر ثروتمند شدن تان مشکل ایجاد کند برمی آیید. پس از موفقیت و عبور از موانع بازهم احتمال شکست وجود دارد. مهم نیست از نظر اقتصادی دچار چه ضربه ی مهلکی شوید، شما قادرید دوباره بر اوضاع مسلط شوید..

برگرفته از موفقیت نامحدود ، آنتونی رابینز

مطالب مرتبط:

عادت های ثروت ساز.

7 قانون مدیریت فردی برای افزایش درآمدها

2018-04-28T14:59:38+00:00

نظر خود را عنوان کنید