جذب دیگران با 5 روش از برایان تریسی. چگونه جذاب باشیم؟!

جذب دیگران با 5 روش از برایان تریسی. چگونه جذاب باشیم؟!

پنج روش برای جذب دیگران:

چه رفتارهایی باعث میشود جذاب باشیم؟ برای جذب دیگران باید بدانید انسان به طور ذاتی شدیداً نیاز دارد که او را ارزشمند بدانند و ارزشمند باشد. بنابراین راز جذبه ساده است: کاری کنید که دیگران احساس مهم بودن کنند.. هرچه بیشتر افراد در حضور شما احساس مهم بودن کنند، بیشتر به جذاب بودن شما پی خواهند برد. خوشبختانه، ما می دانیم که چگونه به افراد احساس شگفت انگیزی درباره خودشان بدهید. این رفتارهای کلیدی می توانند در پنج دسته خلاصه شوند:

۱. پذیرش:

بزرگترین هدیه ای که می توانید به افراد دیگر بدهید . نگرش «توجه مثبت و بی قید و شرط» است. یعنی، آنها را به طور کامل و بی حدوحصر می پذیرید. هرگز از آنها انتقاد و عیب جویی نمی کنید. همه چیزشان را کاملاً قبول می کنید؛ چنانکه گویی آنها معجزه طبیعت هستند؛ این نقطه شروع جذاب بودن است.

چگونه پذیرش تمام و کمال خود را بیان می کنید؟ ساده است. لبخند بزنید! وقتی به افرادی که شما را نگاه می کنند با خوشحالی لبخند میزنید، اعتماد به نفس آنها خود به خود افزایش مییابد. آنها احساس خوشایندی درباره خود پیدا می کنند. آنها احساس می کنند افراد مهم و ارزشمندی هستند و شخصی که این احساس را به انها القا می کند، دوست دارند. انها شما را فرد با جذبه ای مییابند، حتی قبل از اینکه چیزی بگویید!

2. تقدیر:

هرگاه از دیگران به خاطر کاری که، چه کوچک و چه بزرگ انجام داده اند، تقدیر کنید، اعتماد به نفس شان بالا میرود. آنها احساس میکنند ارزشمندتر و مهم تر هستند. احساس قابلیت و توانایی بیشتری میکنند. تصور آنها از خود بهتر شده و عزت نفس شان افزایش می یابد. در این حالت بازدهی دو برابر می شود.

هرگاه به فردی لبخند میزنید، یا از او تقدیر می کنید، نه تنها اعتماد به نفس و احساس مهم بودن در آن شخص بالا می رود، بلکه در مورد خودتان هم همینطور است. هر زمان کاری می کنید، یا چیزی می گویید که باعث می شود افراد دیگر خودشان را بیشتر دوست داشته باشند، در واقع خودتان را بیشتر دوست دارید. هرچه بیشتر خود را دوست داشته باشید، کمتر نگران این خواهید بود که آیا تأثیر خوبی بر دیگران می گذارید یا خیر، و خود به خود به فردی جذاب برای دیگران تبدیل می شوید.

3. تأیید:

گفته می شود که «بچه ها برای آن گریه می کنند و مردها برای آن میمیرند.» همه انسانها در طول زندگی نیاز شدید و ناخودآگاهی به تأیید رفتارها و موفقیت هایشان دارند. تأیید، هر میزانی که باشد انسان را خیلی راضی نمی کند. این نیاز مانند نیاز به غذا 9 استراحت، مـــداوم است. شاید بهترین تعریف برای تأیید «ستایش» است. برای جذب دیگران باید گاهی افراد را ستایش کنیم. هرگاه افراد دیگر را به خاطر کاری که انجام داده اند، ستایش کنید، اعتماد به نفس شان افزایش می یابد. آنها احساس شگفت انگیزی درباره خود پیدا می کنند و شما را فردی جذاب، باهوش، بسیار دوست داشتنی و فوق العاده باجذبه می یابند.

4. تحسین:

بنا به گفته آبراهام لینکلن «همه تحسین را دوست دارند.» وقتی ویژگی، دارایی و موفقیت افراد را صادقانه و خالصانه تحسین می کنید، آنها ناخودآگاه احساس بهتری درباره خود پیدا میکنند. آنها احساس می کنند فرد مورد تأیید، ارزشمند، مهم و مقبولی هستند. در نتیجه آنها خود و شما را بیشتر دوست خواهند داشت.

از نوع پوشش فرد تعریف کنید. یکی از خصوصیات او مثل : وقت شناسی یا پیگیری را تحسین کنید. شخص را به خاطر بردن جایزه یا رسیدن به هدفی مورد تحسین و تشویق قرار دهید. او را به خاطر کارهای کوچک و بزرگی که انجام داده است تحسین کنید. برای جذب دیگران سعی کنید همیشه در فرد دنبال چیزی بگردید که از آن تعریف کنید و هر بار که چیزی پیدا کنید، این فرد شما را بیشتر دوست داشته و شما را فرد با جذبه ای خواهد یافت.

5. توجه:

این خصوصیت شاید مهمترین خصیصه در بین خصوصیات دیگر برای جذب دیگران باشد. این خصیصه قدرتمندترین رفتار برای ایجاد اعتماد به نفس است و کلید جذبه آنی است. وقتی به افراد دیگر کاملاً توجه کنید، آنها احساس می کنند که ارزشمندتر و مهم تر هستند و شما را بیشتر دوست خواهند داشت.

این پنج خصیصه قدرتمندترین راهکارهایی هستند که تا کنون برای ایجاد اعتماد به نفس در افراد و جذب دیگران کشف شده اند. هنگامی که با تمرین بر آنها تسلط یابید، به یکی از جذابترین و بانفوذترین افراد در محیط اجتماعی و حرفه ای خود تبدیل خواهید شد..

برگرفته از: قدرت جذبه برایان تریسی

مطالب مرتبط:

تکنیک های افزایش اعتماد به نفس

2018-04-28T15:04:16+00:00

نظر خود را عنوان کنید

[…] جذب دیگران با پنج روش از برایان تریسی […]