شروع یک کسب و کار شخصی با حفظ شغل فعلی. کارآفرینی محتاطانه!

شروع یک کسب و کار شخصی با حفظ شغل فعلی. کارآفرینی محتاطانه!

چگونه هم یک کسب و کار شخصی راه بندازیم و هم در شغل روزانه بمانیم؟

تا وقتی ایده ی کسب و کار شخصی تان جدی و سودآور نشده است حتی به فکر ترک شغل فعلی تان نیفتید! اغلب مردم تا اسم کارآفرینی می آید یاد ریسک پذیری و خط شکنی میافتند. یاد شخصی می افتند که یک رویا پرداز شجاع است و همه چیزش را قربانی رسیدن به هدفش میکند.. اما حقیقت این است که نگاه محتاطانه به کارآفرینی خیلی هارا میلیاردر کرده است.

یک کارآفرین محتاط کسی است که شغل روزانه اش را حفظ میکند و کاری که دوست دارد در تعطیلات و وقت های آزادش دنبال میکند. قبول کنید باید مدتی را 60 تا 90 ساعت در هفته کار کنید تا برسید به جایی که میدانید چه انتخابی درست است. باید بیخیال ایده ی بزرگتان شوید یا اینکه میتوانید از شغل فعلی تان استعفا بدهید و بروید دنبال درآمد های ایده خودتان.

تا زمانی که این تصمیم برایتان قطعی و منطقی نشده بهتر است شغل فعلی تان را درکنار کسب و کار شخصی تان حفظ کنید. البته این کار انظباط شخصی، باور، صداقت، کار سخت و خانواده ای دلسوز میخواهد. کار راحتی نیست که بعد از یک روز کاری بروید خانه و تازه وقت بگذارید روی پروژه ی خودتان. با این حال اگر برنامه خوبی داشته باشید و منظم به آن عمل کنید موفق میشوید.

چگونه کسب و کار شخصی مان را شروع کنیم؟

فقط یک راه وجود دارد برای اینکه بفهمید ایده تان خوب است یا نه؟و آن شروع به کار است. فروختن محصولتان را شروع کنید. این یکی از مهم ترین استراتژی های کارآفرینی است که شامل مراحل زیر میشود:

1. تصمیم گیری برای شروع یک کسب و کار شخصی

نگران انتخاب یک کسب و کار اشتباه نباشید. فقط یک ایده که به نظرتان خوب است انتخاب کنید.

2. پیدا کردن یک شغل در رابطه با ایده تان

یک شغل پاره وقت در زمینه کاری که میخواهید واردش شوید پیداکنید. بهتر است وارد بخش بازاریابی این شغل شوید. تا فروش محصولتان را یاد بگیرید..

3. در زمینه کسب و کار جدیدتان مطالعه کنید.

حداقل 5 ساعت در هفته وقت بگذارید برای مطالعه در مورد حوزه ای که علاقه مند هستید در آن کارتان را شروع کنید. تا وقتی که کاملا منابع و شیوه ساخت، قیمت گذاری و فروش محصولتان را یاد بگیرید و کار را شروع کنید.

چه موقع میتوانیم از بین دو شغلمان یکی را انتخاب کنیم؟

جواب خیلی ساده است. وقتی کسب و کار شخصی تان رو به رشد است و درآمدی بیشتر از کار قبلی تان دارد. از خودتان بپرسید این کسب وکار را دوست دارید؟ اگر جواب مثبت بود میتوانید بروید اتاق رییستان و از شغل قبلی استعفا بدهید!

پس تفکر کارآفرینی محتاطانه را فراموش نکنید. با اینکه ول کردن ناگهانی کار وسوسه انگیز است ولی باید حرفه ای عمل کنید. زمان منطقی ولی محدودی برای ایده تان اختصاص دهید، دانش لازم را به دست بیاورید و در نهایت کسب کارتان را با کم ترین سرمایه، محتاطانه شروع کنید..

منبع: برگرفته از تبدیل رویا به ثروت، مایکل مسترسون

مطالب مرتبط:

تصمیمات استراتژیکی که یک کارآفرین موفق باید اول راه بگیرد.

2018-04-29T18:23:34+00:00

نظر خود را عنوان کنید

maryam

منم باشماموافقم بهتره اول از درآمد داشتن ایده خودمون مطمئن بشیم. بعضی از کسب و کار های کوچک خیلی سریع رشد میکنن چون با برنامه کارو شروع کردن.

حسین ازادمنش

بسیار متن جالبی بود ولی واقعا این روش توی ایران جواب نمیده