واقع بینی لازمه تفکر مثبت

واقع بینی لازمه تفکر مثبت

آیا فردی بیشتر مثبت اندیشید ، یا واقع گرا ؟

این مطلب شما را به درک دقیق اندیشه مثبت و خلاصی از تفکرات اشتباه کمک خواهد کرد .

بعد از ورود علوم جدید انگیزشی نوین به دنیای امروز ، شاهد آن هستیم که اکثر افراد جامعه قوانین آن را به کار میگیرند تا در حرکت به سوی موفقیت جسور تر باشند . تفکر مثبت یا مثبت اندیشی زیر مجموعه ای از قوانین جذب است که بیان می کند هرچه به آن فکر کنید به سوی شما سرازیر خواهد شد . این علم به طور کامل اثبات شده است و نیازی به کنکاش آن نیست . ولی هدف از تهیه این نوشته چیز دیگریست !

آموزه های غیر موثق

اخیرا به دلیل آموزشهای غیر موثق ،  عدم به کارگیری درست علوم انگیزشی و تفکرات قالب اشتباه ، شاهد این هستیم که بسیاری از افراد از جمله جوانان کم سن و سال و در بعضی موارد ساده لوح ، بدون درک دقیق این قانون و یا پیش زمینه های آن ، تحت تاثیر نگرشهای نادرست قرار میگیرند . در نهایت  مورد سوء استفاده افراد فرصت طلب و یا نا آگاه، فعالیت هایی را جهت رسیدن به اهداف واهی انجام میدهند .

بگذارید مثالی را ذکر کنم . فردی با ایجاد انگیزه تمام و اشاعه انرژی مثبت به شما که مهارت کمی در شنا دارید ، ترغیبتان میکند تا در یک سد پر آب شنا کنید . به شما انگیزه میدهد و شما را تلقین و ترغیب میکند که توانایی انجام آن را دارید و میتوانید از پس آن بر آیید ( به منظور یا هدفی خاص ) . ورود به سد آب بدون در نظر گرفتن وضعیت عمق ، جریان آب وگل و لای حتی با داشتن مهارت لازم حماقت محض محسوب میشود . آیا به نظر شما با ایجاد یک نگرش مثبت در ذهن شما این کار شدنیست ؟ بله شدنی است ، ولی با نتیجه متفاوت . فرد در آن سد شیرجه میزند و غرق میشود به همین راحتی .( مگر نگفتیم که قانون جذب میگوید هر چیزی را که به ان فکر کنید دریافت خواهید کرد ) .

ثابت شده قدرت ذهن بسیار فراتر از چیزی است که ما تا به حال درک کرده ایم . ولی توانایی های ما به صورت موقت محدود می باشد . همچنین اندیشه جاذبه در سیطره واقعیات امکان پذیر است .

منفی گرا ف مثبت گرا و واقع گرا

و اما لازمه تفکر مثبت

بگذارید یک واقعیت بزرگ را با شما در میان بگذارم . قبل از مثبت اندیشی شما باید واقع بین باشید . واقعیات را روبروی خود بچینید . نسبت به پتانسیل های موجود و توانایی های بالقوه  اهداف خود را مشخص کنید . برای رسیدن به آنها برنامه مشخصی مقرر سازید . بعد از این مراحل وقت آن است که در رسیدن به اهداف اصلی ، قوانین مثبت اندیشی و جذب را به طور ذهنی در خود پیاده کنید .

اگر بخواهیم انتقادی از این قانون کنیم ( قانون جذب و باور ) اینکه انقدر قدرت آن زیاد است که میتواند شما را به انتهای یک مسیر درست و یا اشتباه هدایت کند .
در ارتباط با این مقوله در سالهای اخیر شاهد آن هستیم که افرادی برای پیشبرد اهداف خود سخنان نه چندان موثق و علمی را برای جوانان انجام می دهند . چه در حوزه کسب و کار و چه در حوزه های دیگر . بسیاری از جوانان بدون در نظر گرفتن پتانسیل ، اهداف اصلی ، و عاقبت کار در آن مسیر پا میگذارند . روزانه به خود تلقین میکنند که موفق میشوند . ولی پس از چندی بدون دست یابی به نتایج مناسب از پیگیری برنامه خود دست میکشند .

بیایید علوم آموزشی انگیزشی را به طور واقعی و مفید یادبگیریم و درک کنیم . ما نمیتوانید در مورد چیزی که از آن آگاهی نداریم ، تجربه کسب نکرده ایم مثبت اندیش باشیم .

سخن آخر

یادتان باشد قبل از مثبت اندیشی باید واقع بین باشید . مثبت اندیشی پیش زمینه جذب و انگیزه ، و واقع گرایی پیش زمینه خود اندیشی و تفکر خلاق میباشد . این دو به هیچ عنوان در تقابل با هم قرار ندارند بلکه مکمل هم می باشند . اگر در زندگی فقط مثبت اندیشی کنید از واقعیات دور خواهید شد . و اگر فقط بر واقع بینی خشک و خالی استوار باشید ، ذهن شما به مرور درگیر بدبینی و منفی نگری خواهد شد .در نهایت کاهش انگیزه ! . باید بتوانید بین این دو در زندگی تعادل ایجاد کنید .
خود را بسنجید چقدر در انجام امور منتهی به اهدافتان مثبت اندیش و چقدر واقعگرا هستید ؟ چقدر لازم است کم کاستی ها را تغییردهید …

2017-07-14T23:31:17+00:00

نظر خود را عنوان کنید