چگونه برند تجاری شخصی خودمان را خلق کنیم؟!

چگونه برند تجاری شخصی خودمان را خلق کنیم؟!

هفت قانون مدیریتی در خلق برند تجاری شخصی

یک برند تجاری خوب میتواند بین محصولات شما و رقیبانتان دربازار تفاوت ایجاد کند و اعتماد مشتریان را جلب کند. برای ایجاد یک برند تجاری شخصی خوب و قوی هفت قانون وجود دارد که باید به آنها دقت کنید تا برندی تاثیرگذار خلق کنید.

1- قانون تخصص:

به یکی از موفقیت هایی که در کارو حرفه تان به دست آورده اید توجه و تمرکز کنید. از تنوع طلبی بیش از حد پرهیز کنید. شما نباید بخواهید که برای تمام افراد همه کاره شوید. صنعت، کالا، خدمات و مهارت ویژه ای که بتوانید در آن به سطح بالا برسید را انتخاب کنید.

2- قانون رهبری و هدایت:

شما باید در زمینه کسب و کار خودتان تبدیل به یک فرد ماهر، مطلع و معتبر شوید. برای ایجاد یک برند تجاری شخصی باید در کار و فعالیتی که انجام میدهید به سطح عالی برسید.شما باید به طور دائم تلاش کنید تا بهتر و بهتر شوید.

3- قانون شخصیت:

برند تجاری شخصی شما باید علامتی حول محور شخصیت شما باشد.  شما باید فردی باشید که دیگران روی شما حساب باز میکنند. همیشه به قول و تعهدی که داده اید وفادار باشید. اطمینان داشته باشید که مشتریان به خاطر نوع شخصیت شما و احترامتان خواهان تجارت با شما خواهند بود.

4- قانون متمایز بودن:

بعد از اینکه برند تجاری شخصی خودتان را ایجاد کردید باید آن را به طور ویژه ای ارائه دهید. هرکاری که انجام میدهید باید بخشی از استراتژی کلی شما باشد. به عنوان مثال شیرینی فرستادن یا هدیه دادن به اولین مشتریان محصولتان میتواند میان شما و رقبا تمایز ایجاد کند. کاری کنید که افراد دیگر نمیکنند. هدف شما باید این باشد که منحصر به فرد باشید.

5- قانون فعال بودن:

برای اینکه بخواهید برند کسب و کار شخصی شما موثر وموفق در سطح جامعه ظاهر شود؛ باید به شخص درگیر و فعالی در حیطه کاری خود تبدیل شوید. به افراد و شرکت های حرفه ای و فعال بپیوندید. در هر فرصتی خودتان و کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنید و حتی کارت ویزیت خودتان را به آنها بدهید. در نمایشگاهها شرکت کنید و برند تجاری شخصی خودتان را معرفی کنید.

6- قانون همخوانی و تطابق:

رفتار، عملکرد و شخصیت شما در میان اجتماع و به صورت خصوصی باید از تطابق یکسانی برخوردار باشد. به عنوان مثال نام افرادی مانند دکتر سمیعی، ورزشکارانی مانند علی کریمی، و هنرمندان نوعی برند شخصی محسوب میشوند. زمانی که نام این افراد را میشنوید مجموعه ای از صفات آنها برای شما تداعی میشود. شما باید تلاش کنید شعارهایی که میدهید با صفات کار شما تطابق داشته باشند.

7- قانون استحکام و استمرار:

بعد از اینکه برند تجاری شخصی خودتان را خلق کردید باید برای استحکام و حفظ آن تلاش کنید. هرگز از آن فاصله نگیرید. زمان و انرژی که برای خلق برند شخصی سرمایه گذاری میکنید براحتی میتواند سود و بهره وری وافری نصیب شما کند. اگر برند شما دارای اعتبار باشد افراد بیشتری برای تجارت به شما اعتماد خواهند کرد و مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد. و اگر برند تجاری شما دارای ارزش و اعتبار باشد میتوانید از تسهیلات و وام های بانکی برای گسترش کسب و کارتان بهره بگیرید.

چگونه کار برای برند تجاری شخصی خودمان را شروع کنیم؟

برای شروع به این سوالات پاسخ دهید:

1- افراد جامعه و مشتریان شما برای توصیف شما از چه کلماتی استفاده میکنند؟

2- تمایل دارید تا افراد برای بیان و توصیف شما از چه کلماتی استفاده کنند؟

3- چرا برند تجاری شخصی شما میتواند زمینه را برای خرید مشتریان از شما فراهم کند؟

4- چه تعهداتی میتوانید به مشتریانتان بدهید؟ آیا میتوانید برسر این تعهدات وفادار بمانید؟

5- مشتری بواسطه ی کسب خدمات تجاری از شما چه توقعاتی دارد؟

6- چه تغییراتی میتوانید در محصولات و خدمات خود ایجاد کنید تا برند شما نسبت به رقبا منحصر بفرد شود؟

مطالب متربط:

برند سازی و اهمیت ایجاد نام تجاری برای کسب و کار

2018-04-28T12:28:07+00:00 برچسب ها:٪ s |

نظر خود را عنوان کنید