کسب و کار خانگی ، شروعی مناسب برای راه اندازی کسب و کار شخصی

کسب و کار خانگی ، شروعی مناسب برای راه اندازی کسب و کار شخصی

راه اندازی یک  کسب و کار خانگی :

امروزه  کسب و کارهای خانگی از بخشهای حیاتی و ضروری فعالیتهای اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب میشوند. کسب و کار خانگی از نظر ایجاد شغل ، نوآوری در عرضه محصول یا خدمات ، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در اجتماع و اقتصاد هر کشور میشوند. همچنین برای جوانان، کسب و کار خانگی نقطه شروع مناسبی برای راه اندازک کسب و کار شخصی است، زیرا راه اندازی آن در مقایسه با دیگر انواع کسب و کار ساده و آسان است. به عنوان نمونه شما میتوانید بایل دستگاه رایانه و یا خط تلفن ، یک کسب و کار اینترنتي راه بیندازید و کارها و خدمات مختلفی را به مردم عرضه و از این راہ برای خود درآمد کسب کنید.

سابقه کسب و کارهای خانگی:

کسب و کارهای خانگی در ایران سابقه دیرینه دارند. بسیاری از صنایع دستی که امروزه هم وجود دارند، در منازل و محل سکونت افراد تولید میشده اند. بطور کلی کسب و کار خانگی پدیده جدیدی نیست ، بلکه در نتیجه تغییرات و تحولاتی که در فعالیتهای اقتصادی – اجتماعي امروز به وجود آمده به آن توجه بیشتری شده است و این نوع کسب و کارها روز به روز گسترش و توسعه می یابند.

دلایل انتخاب کسب و کار خانگی :

بالا بردن کیفیت زندگی : امروزه اکثر صاحبان کسب و کار خانگی بر این باورند که کار کردن در خانه، کیفیت زندگی آنان را بهبود میبخشد. کارکردن در خانه باعت میشود که وقت بیشترک به خانواده و خانه اختصاص یابد و به دیگر مسائل و موضوعات خانواده، از قبیل تربیت و پرورش فرزندات توجه بیشتری شود. به طور کلی امروزه کار و زندگی بیش از بینش در همدیگر ادعامر شده اند.

توسعه فن آوری: امروزه با پیشرفت های زیادی که در زمینه علوم رایانه و دیگر وسایل ارتباطی به وجود آمده، محیط خانه محل مناسب و کاراتری برای کسب و کار شده است.

مزایای کسب و کار خانگی:

۱- آزادی و استقلال عمل بیشتر

۲- ساعات کاری انعطاف پذیر

۳-ایجاد تعادل و موازنه بیشتر بین کار و زندگی

۴- پایین بودن هزینه راه اندازی

۵- پایین بودت میزان ریسک

۶- امکان کارکردن پارہ وقت

V-راحت تر بودن تربیت بچه ها

۸-داشتن فرصت و زمان بیشتر

۹- تناسب با ویژگیهای جسمی افراد معلول و کمر توان

برای شروع کسب و کار خانگی موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

۱- درباره ایده کسب و کارتان تحقیقی کنید.

۲۔دربارہ محصول یا خدماتتان نیز اطلاعات کسب کنید.

۳- محل کار خود را تعیین کنید.

۴- مشارکت دیگر اعضای خانواده را جلب کنید.

۵- اسم مناسبی براک کسب و کارتان انتخاب کنید.

۶- اسباب و تجهیزات مناسبي براک کسب و کارتان فراهم کنید.

۷- با دوستان و همسایگانتان رک و صادق باشید.

۸- حساب بانکی براک کسب و کارتان باز کنید.

۹- ارتباطات بیشتری با دیگران برقرار کنید.

۱۰- از داشتن کسب کار خانگی واهمه و خجالتی نداشته باشید، بلکه به آن افتخار کنید.

راه اندازی کسب و کار خانگی نیازمند مشارکت همه اعضای خانواده است:

خانواده ها در آمریکا همه ساله شروع و اقدام به بخش مهمي از یک کسب و کار جدید می کنند، که ممکن است شامل برادران، همسر، مادر و پدر یا هر عضو دیگری از یک مجموعه خویشاوندی برای شروع یک کسب و کار جدید گرد هم آیند. هر چقدر اتحاد خانوادگی برای شروع و اداره یک کسب و کار با همسر، پدر و مادر، خواهر یا برادر، بچه ها یا دیگر اعضاک خانواده بیشتر باشد بطور بهتری می توانند در برابر مشکلات معمولی که در شروع کسب و کار با آن مواجه هستند رقابت کنند و بر آن پیروز شوند، که در بین هر سه کسب و کار خانوادگي فقط یک کسب و کار مي تواند حفظ شود و به نسل بعد از خود هم منتقل شود.

در شروع این مرحله، مخصوصاً خطراتي مي توانند بصورت حاد وجود داشته باشند. بعضی مواقع اعضای خانواده براک اقدام به شروع کسب و کار بدون داشتن یک ایده واضح و یک هدف مشخص از نقششان شروع و اقدام به راه اندازی کسب و کار می کنند. اگر احتمال گرفتار شدن و به خطر افتادن یک خانواده در شروع  کسب و کار وجود داشته باشد شما باید تمامی غرامت ها را جبران کرده و از برنامه و سایر جزئیات آن قبل از بوجود آمدن هر مشکلی خارج شوید و اقدام به جبران آنها نمائید..

بیشتر بخوانید : شش تصمیم استراتژیکی که یک کارآفرین موفق باید اول راه بگیرد.

2018-04-29T20:05:49+00:00 برچسب ها:٪ s |

نظر خود را عنوان کنید

Amn

فقط اونجاش که میگه: راه اندازی کسب و کار خانگی نیازمند مشارکت همه اعضای خانوادس.. دقیقن همینه.. کافیه یه نفر ساز مخالف بزنه.کارخیلی سخت میشه..