کشف استعداد با 7 توصیه از برایان تریسی. برای چه کاری ساخته شده اید؟!

کشف استعداد با 7 توصیه از برایان تریسی. برای چه کاری ساخته شده اید؟!

کشف استعداد ها؛ همان هایی که شمارا متمایز میکنند:

شما با استعداد شخصی معینی متولد میگردید. کشف استعداد هایتان به شما کمک میکند تا بدانید برای چه کاری ساخته شده اید. هرکس قابلیت هایی دارد که با توانایی های دیگران متفاوت است. معمولا شما در طی زندگی خود به حرفه ها و فعالیت هایی جذب میشوید و گرایش مییابید که در آن از استعداد بهتری برخوردارید.

مری پاوکر فولت – مشاور مدیریت – اعتقاد داشت: ” بهترین راه هدایت اسب ، هدایت در مسیری است که دارد حرکت میکند. ” در واقع بهترین کاری که برای هدایت خود میتوانید انجام دهید این است که ، با توجه به استعداد های طبیعی و علائق خود به فعالیت بپردازید. اما اول باید بفهمید در چه زمینه میتوانید خوب باشید سپس بکوشید به آنچه توانش را دارید برسید.

به هشت طریق میتوانید استعداد های خاص خود را کشف کنید و بدانید در چه کارهایی قویتر هستید و توان خوبی دارید:

  • کاری که انجام آن را دوست دارید.

همیشه در کاری به اوج موفقیت میرسید که دوستش داشته باشید. کاری که ممکن است حتی حاضر شوید آن را بدون دریافت حقوق انجام دهید. چرا که انجام این کار رضایت خاطر فراوانی برایتان به همراه خواهد داشت. معمولا افراد در کاری که به آن علاقه مندند استعداد خود را بروز میدهند.

  • کاری که علاقه چندانی به آن ندارید اما آن را خوب انجام میدهید.

به کارهایی که به خوبی انجام میدهید و به نظر میرسد در انجام آن توانایی ویژه ای دارید؛ توجه کنید. شاید حتی به نظر خودتان انجامش خیلی ساده برسد. برای کشف استعداد خودتان باید به کوچکترین توانایی ها هم توجه کنید.

  • کاری که باعث موفقیت شما شده باشد.

هر کاری که یکبار در ان موفق بوده اید یا بیشترین موفقیت های خود را مدیون انجام آن هستید در نظر بگیرید. ممکن است در آن استعدادی نهفته داشته باشید. کشف این استعداد ، بیشترین موفقیت و سعادت شما را به همراه خواهد داشت.

  • کاری یادگیری اش برایتان آسان است.

کارهایی که به سرعت آموخته اید و یاد گیری آنها برایتان ساده بوده است. شاید آنقدر ساده که فراموش کرده اید آن را فرا گرفته اید. اگر دقت کنید متوجه میشوید دیگران به سادگی قادر به انجامش نیستند. چون استعداد شما دلیل سرعت در یادگیری شما بوده است..

  • کاری که توجه شمارا به خود جلب کرده است.

کاری که شما را مجذوب میکند طوری که دوست دارید به آن بیندیشید درباره اش کتاب بخوانید. حرف بزنید و مطالب بیشتری درباره اش بدانید و توانایی خودتان را در آن تقویت کنید. برای کشف استعداد خودتان در یک زمینه باید هرچه به نظرتان جذاب میرسد را جدی بگیرید.

  • کاری که گذشت زمان را ناملموس میکند.

وقتی این کار را میکنید گویی زمان متوقف میشود. شما معمولا میتوانید این کار را در ساعات طولانی انجام دهید بدون اینکه گذر زمان را احساس کنید.

  • کاری که دیگران را به خاطر انجامش تحسین میکنید.

شما کسانی را که به خوبی این کار را انجام میدهند تحسین میکنید و احترام خاصی برایشان قائل میشوید. به آنها غبطه میخورید و فعالیتشان را پیگیری میکنید..

اگر توصیف فوق درباره ی هر کاری که میکنید مصداق داشته باشد بدانید که این کار مناسب شماست فقط کافیست استعداتان را در آن به کار گیرید.

نقاط قوت و استعداد های خود را کشف کنید:

هر کس با قابلیت ها ، توانمندی ها و استعدادهایی خاص متولد میشود. معمولا این صفات در اوایل زندگی شما شکل میگیرند، در دوران نوجوانی خودنمایی میکنند و در ادامه جریان زندگی شما تغییر چندانی نمییابند.. مگر اینکه شما هوشمندانه در جهت کشف استعداد های درونی خودتان اقدام کنید که در این صورت میتوانید تا چندین برابر آن را قوی تر و توانمند تر سازید. پس تصمیم بگیرید و طبیعت خود را پرورش دهید. فراموش نکنید هدف از خلق شما بهترین شدن است..

برگرفته از: هدف ، برایان تریسی.

مطالب مرتبط:

خودتان را بشناسید تا بدانید از زندگی دقیقا چه میخواهید..

2018-04-25T14:48:32+00:00 برچسب ها:٪ s |

نظر خود را عنوان کنید

[…] برای چه کاری ساخته شده اید؟ […]

[…] برای چه کاری ساخته شده اید؟ […]