7 قانون مدیریت فردی برای افزایش درآمدها از برایان تریسی

7 قانون مدیریت فردی برای افزایش درآمدها از برایان تریسی

نقش مدیریت فردی در بهبود کسب و کار:

درآمد فعلی شما نتیجه ی انتخاب های خودتان است. اگر از آن رضایت ندارید باید بدانید شما با اقداماتی که انجام داده اید این وضعیت را انتخاب کرده اید. همچنین اقداماتی وجود دارد که در انجام آنها کوتاهی کرده اید که باعث شده درآمدتان بسیار کمتر از توانایی واقعی شما باشد. در واقع فقط خودتان هستید که با مدیریت فردی درست میتوانید سطح درآمدتان را کنترل کنید. به این منظور میتوانید هفت قانون مدیریت فردی را در کنار تلاش برای کسب درآمد بیشتر به کار بندید. هفت قانون شامل موارد زیر است:
تفکر مجدد، ارزیابی مجدد، سازماندهی مجدد، ساختاردهی مجدد، مهندسی مجدد، بازآفرینی، تمرکز مجدد.

1- تفکر مجدد

در تفکر مجدد به طور منظم وقت اختصاص می دهید تا درباره اینکه چه کسی هستید و به کجا می روید بیندیشید، به ویژه وقتی از خود به هر دلیلی ناراضی هستید. از آنجا که پیرامونتان به سرعت در حال تغییر است، اکنون گزینه های بیشتری در دسترس شماست. از آنجا که احتمالاً در چند سال آینده کارهای کاملا متفاوتی انجام خواهید داد، از همین امروز به این بیندیشید که در آینده می خواهید به کجا برسید. شما می توانید درباره کارتان تفکر مجدد و برنامه ریزی مجدد انجام دهید و مسیر خود را مدیریت کنید.

2- ارزیابی مجدد وضعیت شما

ارزیابی مجدد، فرایند کنار ایستادن و نگریستن به خودتان از دریچه چشم بازار است. اگر مدام با اضطراب، شکست یا موانع پی درپی مواجه می شوید، لازم است به ارزیابی مجدد وضعیت خود بپردازید و مطمئن شوید که در مسیر درست گام بر میدارید. شاید دلیل مشکلات شما آن است که شغل مناسب خودتان را ندارید یا در شرکت خوبی کار نمی کنید و یا با افراد نامناسبی سر و کار دارید.

عدم رضایت شما شاید به دلیل فروش محصولات یا خدماتی نامناسب یا هزاران دلیل دیگر باشد. شاید از کارتان دلزده شده اید و از آن لذت نمی برید. روابط کاری تان را مدیریت کنید و توتنایی ها و ارزش های خودتان را بررسی کنید. گاهی، بهترین کار در چنین موقعیتهایی، تغییر کار یا شرکت محل کارتان است تا زندگی کاری شما با استعدادها، توانایی ها، ارمان ها و ارزش هایتان سازگار شود.

3- سازماندهی مجدد زندگی

یکی از اصلی ترین اقدامات در مدیریت فردی تمرکز بر کارهای روزانه است. برای سازماندهی مجدد، فعالیت های روزانه تان را بازبینی کنید و از خود بپرسید که برای کسب نتایج بهتر، آیا باید در روش انجام کارها تغییراتی ایجاد کنید یا خیر. در جستجوی افزایش عملکرد باشید و بهره وری کارهایتان را افزایش دهید. همواره تلاش کنید تا خروجی کارهایتان را نسبت به «زمان و هزینه» صرف شده افزایش دهید.

4- ساختاردهی مجدد فعالیتها

برای ساختاردهی مجدد، به دنبال کارهای خاصی باشید که بیشترین ارزش را برای شرکت و مشتریان ایجاد می کند. تا انجا که می توانید زمان و استعدادتان را بر ۲۰ درصد کارهایی متمرکز کنید که ۸۰ درصد ارزش را ایجاد می کنند. بر کارهایی تمرکز کنید که بیشترین بازدهی را برای دیگران دارد.

5- مهندسی مجدد شغلتان

در مهندسی مجدد «شرکت خدمات شخصی شما» کناری می ایستید، به کلی روند کارتان نگاه می کنید؛ از اولین کاری که از صبح انجام می دهید تا نتایجی که برای شرکت و مشتریان ایجاد می کنید. کل روند را تحلیل کنید. و در جستجوی روش های مناسبی باشید تا مراحل کار کم شود، کارها درهم ادغام شود، بخش هایی از کار برون سپاری شود و حتی فرایندهایی کاملا تغییر کند تا بتوانید در زمان کمتر و با صرف هزینه ای پایین تر، به همان نتایج یا نتایج بهتر دست یابید. مهندسی مجدد، فرایند مداوم ساده سازی کار و فعالیت ها است به طوری که در زمان کمتر، کار بیشتری انجام شود.

6- بازافرینی خودتان

در بازآفرینی، تصور کنید دوباره شروع کرده اید. فرض کنید کار یا صنعت شما، کاملا نابود شده است. گمان کنید باید از خیابان بگذرید و یا از این سر کشور به سر دیگر بروید و شغل یا تجارت خود را کاملا از اول شروع کنید. چه کاری را متفاوت انجام خواهید داد؟ در سه تا پنج سال بعد میخواهید کجا باشید؟ برای بازآفرینی کسب و کارتان چه تغییراتی باید لحاظ کنید تا آینده رویایی تان را خلق کنید؟
یکی از بهترین روش های مدیریت فردی و بازآفرینی خودتان این است که ببینید بیشتر از هر چیز دیگر، از چه کاری لذت می برید و سپس کشف کنید که چگونه میتوان شغلی داشت که کار لذت بخشی است.

7- تمرکز مجدد انرژی های شما

آخرین قدم و کلید واقعی مدیریت فردی، تمرکز مجدد است. تمرکز مجدد، توانایی متمرکز کردن انرژی های شما بر کارهای کمی است که در زندگی شما تغییرات بزرگی ایجاد می کند. اغلب مردم ناموفق هستند زیرا وقت خیلی زیادی را به کارهای بی اهمیت و کم ارزش اختصاص می دهند. آنها روز به روز وقت بیشتری را صرف انجام کارهای کم ارزش می کنند. از طرف دیگر، افراد فوق موفق کارهای زیادی انجام نمی دهند اما همان چند کار را، با کیفیتی خارق العاده انجام میدهند. این موضوع راز مدیریت فردی و دستاوردهای بزرگ در هر حوزه زندگی است.

برگرفته از « درآمد رویایی » نوشته ی برایان تریسی.

مطالب مرتبط :

راه های افزایش مهارت شغلی و کسب درامد بیشتر

2018-04-29T19:18:21+00:00

نظر خود را عنوان کنید

fahime

مطالبتون خیلی خوبه ممنون واقعا……:)