– کسب وکار و کارآفرینی

– کسب وکار و کارآفرینی 2018-01-13T20:01:08+00:00

کارآفرینی بیش از هرچیز نیازمند تغییر ذهنیت هاست !

ذهنی که به گوشه ای امن وعافیت طلبی عادت کرده ، مهیای راه اندازی کسب وکار نیست .

تا به حال به این فکر کرده اید که کار آفرین خوبی خواهید شد و یا یک کارمند عالی . به هیچ عنوان نمیتوان بین این دو برتری ایجاد کرد ولی به راحتی میتوان گفت شخصیت ، خلق و خو و ایدئولوژی این دو گروه از افراد 180 درجه با هم متفاوت می باشد .

یک کارمند با تخصصی خاص در یک سیستم از پیش چیده شده و منظم که بازدهی خود را پس داده قرار میگیرد و در آن کار پیشرفت میکند .ولی یک کار آفرین قرار است این سیستم را خود بسازد ،بررسی کند ،مورد آزمون قرار دهد و از پستی و بلندی های آن بگذرد تا به در آمد دلخواه برسد .فردی که این کار را میخواهد انجام دهد باید شخصیت ریسک پذیری داشته باشد .قدرت بررسی قوی در کنار توانایی بالقوه مدیریت از خصوصیات کاری اوست .

کارآفرینی

ولی یکسری  خصوصیات در شخصیت این فرد است که روحیه کار آفرینی را در این شخص از پیش تعیین کرده است .خودشناسی ، انضباط شخصی ، مدیریت فردی و ذهنی ، قدرت جذب ، تطابق ،باور درونی ، به همراه اعتماد به نفس بالا. اگر میخواهید کار آفرینی زبده شوید باید این خصوصیات را در درون خود پرورش دهید .در غیر این صورت خیلی راحت میتوانید با داشتن یک تخصص خاص جهت استخدام در یک شرکت اقدام کنید و با حقوق ناچیزی به کارتان ادامه دهید و مدتها برای فردی دیگر کار کنید .

در این مدت همواره نگران آن باشید که کم کاری و یا خطایی از شما سر نزند تا مبادا کار فرمای شما نظرش در مورد شما عوض نگردد . بله یک کار آفرین تمام این موارد را میداند و برای جلوگیری از آنها بیشتر و خاص تر از خیلی افراد تلاش خود را خواهد کرد که کاری را خلق کند و کارفرمای خود باشد .کشور ایران یکی از بهترین کشور های دارای  فرصتهای کار آفرینی می باشد .پتانسیل زیاد در تمام حوزه های کسب و کار ، تعداد زیاد قشر محافظه کار ، افزایش فارغ التحصیلان بیکار و وجود سیستم مدیریت دولتی و سنتی در اکثر حوزه ها ، دست شما را باز خواه کرد تا در آفرینش یک کسب و کار پر سود رقبای کمتری داشته باشید .

همچنین ایران از جمله کشورهای دارای استعداد کارآفرینی می باشد، این را تجربه کار آفرینان داخل وخارج از ایران نشان داده است. علارغم تلاشهای زیاد ، متاسفانه به دلیل نبود سیستم یکپارچه آموزشی در حوزه کارآفرینی وایجاد انگیزه کافی ، بسیاری از جوانان ایران  موفق به استفاده از استعدادهای خود نمی شوند .یکی از مهمترین اهداف سایت هدفسو آموزش علوم کار آفرینی وجمع آوری و معرفی منابع معتبر در حوزه کسب و کار می باشد .تمامی این کتب و پکیجهای ارائه شده در این سایت زیر نظر متخصصین ، اساتید و دست اندرکاران حوضه کارآفرینی مورد اعتبار می باشند .