– جذب موفقیت

– جذب موفقیت 2018-01-13T20:00:43+00:00

“هرچه هستیم نتایج همان است که فکرش را کرده ایم”

قانون جذب یک قانون انتزاعی است و به طور خلاصه بیان می‌کند که هر آنچه در ذهن انسان تصور شود اعم از خوب یا بد، زشت یا زیبا در دنیای واقعی نمود خواهد یافت. سرعت و شدت به واقعیت پیوستن این تصویر ذهنی به شدت تمرکز روی آن موضوع و وضوح تصویر آن در ذهن بستگی دارد .در واقع خواسته‌ هایی که تصور می‌شوند ،باید به گونه‌ای باشند که بتوان آنها را در ذهن ، حس و باور نمود .

جذب موفقیت

قانون جذب می‌گوید هر چه فکر کنی همان می‌شود .مطابق با این قانون ، در کتاب‌های مقدس ادیان مختلف نیز(البته نه تحت عنوان همین نام) اینگونه نوشته شده : هنگامی که انسان آرزوی چیزی را دارد، سراسر کیهان همدست می‌شود تا بتواند این آرزو را تحقق بخشد .قانون جذب یکی از سلسله قوانینی است که بر زندگی ما جاری بوده ولی بسیاری از افراد از آن بی ‏‌خبرند .همانند قانون جاذبه‌ی زمین که تا قبل از آنکه نیوتن آنرا کشف کند هیچ کس از آن خبری نداشت اما آن قانون به قوت خود بر طبیعت جاری بود .قانون جذب بر زندگی ما جاری است .

چه بدانیم و چه ندانیم، ما از آن در زندگی استفاده می‏‌کنیم . ولی چه بهتر که آنرا بشناسیم و اهداف خود را طبق این قانون برنامه‏‌ریزی کنیم .پیشینیان ما از این قانون در زندگی خود استفاده می‏‌کرده‌‏اند بدون آنکه از آن خبری داشته باشند و به صورت ناخودآگاه خواسته‏‌های خود را برآورده شده می‏‌دیدند پس ما هم می‏‌توانیم به راحتی از این قانون در زندگی خود کمک بگیریم . مذاهبی مانند هندو ، بودایی ، مسیحی ، اسلام ، سنتهای ریاضت و عزلت نشینی و تمدنهایی مانند بابلیان و مصریان کهن این قانون را از طریق آثار مکتوب و داستانهای خود ارائه داده اند . این قانون به صورت الگوی خاص خودش در قرون مختلف در آثار و نوشته های کهن یافت شده و در سه هزار سال قبل از میلاد روی سنگ هک میشده است . این قانون از بدو پیدایش انسان شروع شده ، همیشه بوده و خواهد بود . قانونی است که نظام کل کائنات را در هر لحظه از زندگی شما و هرچیز دیگری که در زندگی تجربه میکنید، معین می کند .هر کسی و هر کجا که باشیم قانون جذب کل تجارب زندگی را شکل میدهد . این قانون قوی از طریق افکار شما خود را به انجام میرساند . شما  خودتان هستید که قانون جذب را فرا میخوانید و این کار را از طریق افکارتان انجام میدهید . در سال 1912 ، چارلز هانل از قانون جذب به عنوان ” عظیمترین و قابل اطمینان ترین قانونی که کل نظام خلقت بدان متکی است ، نام برده است .

در سالهای اخیر آنقدر این علوم گسترش یافته است. که به یک علوم اصلی در روابط ، کسب وکار و موفقیت تبدیل شده است . مجموعه  قوانین انتظار ، توقع ، مثبت اندیشی ،  و… همه همگی از قانون جذب نشأت گرفته اند . قانون انتظار میگوید اگر در زندگی انتظار چیزی را به معنای واقعی داشته باشید ، اتفاق خواهد افتاد . برای همین از خود بیشترین را انتظار کنید . از خود انتظار تلاش بیشتر و جایگاه والاتری داشته باشید . قانون جذب این انتظارات را در ناخود آگاه شما به واقعیت تبدیل خواهد کرد . همچنین بگزارید دیگران از شما انتظار بیشتری داشته باشند .در اینجا قانون جذب شما را وادار می کند تا به مرور زمان ذهن خود را منطبق بر آن انتظار تنظیم کنید . تمام این موارد در تفکر مثبت هم صادق است . انسانی که در مواجه با یک هدف بیشتر به موفقیت و پیروزی فکر میکند قانون جذب اون را به موفقیت میرساند .

استفاده از قانون جذب در کسب ثروت

قوانین جذب ثروت

افرادی که ثروت را به سوی خود کشانده اند ، آگاهانه یا نا آگاهانه ، از  قانون جذب استفاده کرده اند . آنها فقط فکر وفور نعمت و ثروت را در سر میپرانند و اجازه نمیدهند هیچگونه فکر متناقضی در ذهنشان ریشه بدواند . افکار غالب آنها فقط مربوط به ثروت است . به جز مسئله ثروت چیز دیگری در سر آنها نیست . خواه از این قضیه آگاه باشند یا نه ، فکر غلبه بر ثروت موجود در ذهن آنهاست که ثروت را برایشان به ارمغان می آورد . در واقع قانون جذب همواره مشغول به کار است . نمونه ای بی نقص برای اثبات راز قانون جذب حین عمل این است :

شاید خودتان افرادی را بشناسید که به ثروتی هنگفت دست یافته اند ، کل آن را از دست داده اند و در مدت زمانی کوتاه دوباره  مال و منالی عظیم نصیبشان شده است . اتفاقی که در اینگونه موارد می افتد چه خودشان واقف باشند چه نه ، این است که  افکار غالب آنها حول محور ثروت دور میزند و به این صورت است که در وحله اول آن را به دست می آورند .

و در پایان ” مایک دولی ” ، قانون جذب را اینگونه خلاصه میکند :

افکار به اوضاع و احوال تبدیل میشوند …