– هم اکنون شروع کنید

– هم اکنون شروع کنید 2018-01-13T20:01:53+00:00

“اقدام کردن، کلید اساسی تمام موفقیت هاست.”

شاید ایده ای قوی و خار العاده در سر دارید ، استعداد وتوانایی بالقوه در انجام کاری خاص دارید و یا فرصت مناسبی را شناسایی کرده اید . و شاید هم انگیزه و شور و شوق زیادی برای شروع دارید . تمام این موارد میتواند مقدمه ای برای حرکت رو به جلو باشد ، ولی در نظر داشته باشید توانایی هایتان تا موقعی که شروع نکنید به دردتان نخواهد خورد . یادتان باشد تا زمانی که انگیزه انجام کاری را دارید آن را به مرحله اجرا در آورید در غیر این صورت به مرور زمان از ذهن شما خارج خواهد شد و به خاطرات ذهنی شما خواهد پیوست .یکی از پر چالش ترین مراحل موفقیت در کسب و کار اقدام به شروع می باشد .این مطلب را به دلیل این اختصاصی درج کرده ایم که ، یک ضعف بنیادین در بسیاری از جوانان ایرانی می دانیم .
یک ایده در ذهن فردی که پتانسیل و امکانات آن را در اختیار دارد خطور می کند . بر روی آن برنامه ریزی می کند ، مورد آنالیز و بررسی قرار میدهد . انگیزه خود را بالا می برد . ولی پس از مدتی آن را رها می کند ، بدون اینکه کوچکترین اقدامی انجام داده باشد . به نظر شما دلیل آن چیست ؟ ناتوانی ؟‌ عدم تخصص لازم ؟ نبود سرمایه لازم ؟ تمام این موارد میتواند دخیل باشد ولی با بررسی سرگذشت اکثر افراد موفق دنیا متوجه میشوید که قضیه چیز دیگریست! تحقیقات رفتار شناسی بزرگترین پژوهشهای دنیا به این نتیجه رسیده عمده رفتار های ذهنی از جمله ترس از شکست و انزوا ، نبود انگیزه و ایمان به هدف  نداشتن برنامه ریزی وهدفگذاری درست ، مهمترین عواملی هستند که فرق بین افراد موفق در رسیدن به اهداف بزرگ و افراد ناکام را ایجاد میکنند .افرادی که شاید هیچ امکانات خاصی در اختیار نداشته اند و با تکیه بر توانایی های درونی خود شروع کرده اند و در انتها به نتیجه رسیده اند .
برای اجرای یک ایده فقط بررسی ذهنی کافی نیست . اقدام مهمترین عمل است . روزانه هزاران فکر و ایده به ذهن افراد مختلف ورود و خروج می کند .هرچند بررسی و توجیه پذیری یک ایده از مهمترین مراحل اجرای یک پروژه می باشد ،اگر اقدامی جهت اجرای آن صورت نگیرد صرفا یک فکر خام است .


اگر از ابزارهای ذهنی خود به نحو احسنت استفاده کنید میتوانید به راحتی از این چالش فارغ آیید .ایمان ، امید ، اعتماد به نفس ، جذب و تمرکز ابزارهایی قوی هستند که قدرتمند تر از هر امکانات مادی و فیزیکی عمل میکنند .باور کنید با تقویت این ابزارهای ذهنی ، به راحتی میتوانید به اهداف خود برسید .امیدواریم بتوانیم با ارائه محتوای آموزشی و مشاوره کاربردی و  راه کارها و ترفندهای نوین در این زمینه ،انگیزه لازم را ،در افراد جهت حضوری قدرتمند در بازار کار ایجاد کنیم .
پس اقدام کنید تا اتفاق بیفتد …